Geri25.8.2017 00:00:00

2017 Trendi Platform Taban Ayakkabılar

Platform tabanlı ayakkabılar sezona damgasını vuran modeller ile Sportsoul’da

Yeni sezon ayakkabı modellerinde tabanlar 90’lara dönüyor ve platform ekleniyor. Yakın zaman önce ilk olarak topuklu ayakkabıların platform tabanlı ayakkabılara dönüşümünü gördük. Şimdi ise bu durum Sneakerlar için uygulanmaya başladı. Kadınların platform taban seçmesindeki temel sebep boyun uzun görünmesi gibi görünse de bir kesim platform tabanlı ayakkabıları kullanım rahatlığı sebebi ile de tercih ediyor.

Platform taban ile tasarlanmış modellerin bu sezon en dikkat çekeni adidas Originals Superstar Bold koleksiyonu.

1970’li yıllarda ilk basketbol ayakkabısı olarak piyasa sürülen superstar koleksiyonu kısa süre içerisinde sokak modasına sıçradı ve bir ikon haline dönüştü. Şimdi ise kadınlar için özel platform tabanlı modelleri ile 2017’de sokaklarda boy göstermeye başladı.

Adidas Superstar Bold modellerini incelemek için tıklayınız.

Adidas’ın yeni sezonda platform taban eklediği bir diğer koleksiyon ise Stan Smith.

2017 Trendi Platform Taban Ayakkabılar

İlk olarak Tenis kortlarına adım atan adidas Stan Smith koleksiyonu sokak modasında yoğun ilgi uyandırdı. Kullanılan yumuşak deri materyali ve zıt renkte topuk şeridi bir ikon haline geldi. Yeni sezonda da bir çok model ve renk alternatifi ile piyasaya sürüldü, tabi adidas platform taban trendi için de Stan Smith uygulaması yapmaktan geri kalmadı. Bahar aylarında Türkiye’de de satışa sunulacak olan platform tabanlı Stan Smith modelleri yaz aylarında çokça karşımıza çıkacak.

Ve bir süredir platform taban ünitesini kullanan marka Superga...

2017 Trendi Platform Taban Ayakkabılar

Bir süre önce klasik silüetine 4cm yüksekliğinde platform taban ekleyen Superga yoğun ilgi gördü. Çok sevilen ve rengarenk modelleri ile gençlerin ilgisinde olan marka şimdi platform topuklu modelleri ile de oldukça tercih ediliyor ve her stil için uyum sağlıyor.

Superga modellerini incelemek için linki tıklayınız.

2017 Trendi Platform Taban Ayakkabılar