Sportsoul


  BU KATEGORİDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

  Basketbol

  Basketbol günümüzde en çok ilgi çeken sporlardan biridir. 5’li 2 grup halinde karşı karşıya elle oynanan bir salon sporu olan basketbol, dünyada en çok Amerika Birleşik Devletleri’nde popülerdir. İlk olarak 1891 yılında James Naismith tarafından bulunmuştur. 1892 yılında Springfield adlı dershanenin spor salonunda ilk basketbol maçı yapılmıştır. Basketbola özel, oyuncuların rahat hareket etmesini sağlamaya yarayan ve oyun kalitesine büyük ölçüde etki eden basketbol şortu, forması, ayakkabısı ve kolluk gibi aksesuarı vardır. Dünyada büyük bir ilgi kaynağı olan basketbolun en önemli konularından biri, oynayanların rahat hareket etmelerini sağlayacak ve performanslarına etki edebilecek forma, ayakkabı ve aksesuarlara sahip olmaktır.

  Basketbol giysileri ve modelleri

  Basketbol ayakkabıları oyuncunun performansını en çok etkileyen ekipmanlardan biridir. Basketbol ayakkabısı rahat hareket edebilmek, pozisyonlara daha rahat girmek, bir anda hızlanıp karşı atağa geçebilmek gibi eylemlerde önemli rol sahibidir. İyi bir tutuculuğa sahip basketbol ayakkabısı zıplama ve sonrasında yere inişte denge kaybı olmamasını sağlar. Sakatlanmaları önlemek için özel tasarımlara sahip olmalıdır. Kısa ve uzun kesim modelleri bulunur. Özellikle Michael Jordan’dan esinlenerek tasarlanan Jordan koleksiyonu tam anlamıyla basketbol oyuncuları düşünülerek tasarlanmıştır. Nike Jordan uzun kesim klasik tarzda modelleri, şık görünümü, kolay bağlanabilir, bileklere kadar kaplayan yüzeyiyle sakatlanmayı azaltan tasarımı sayesinde ilgi çekiyor. Nike Air Jordan 1 Low kısa kesim modeli, ani çıkışlar ve ayağı destekleme özellikleri ile üst seviyede bir üründür. Sportsoul’da bu basketbol ayakkabılarını çeşitli indirim imkanlarından yararlanarak satın alabilirsiniz.

  Basketbol şortları hava sirkülasyonunu doğru sağlayabilecek, fiziksel rahatlığı sağlayabilecek ve hareket kabiliyetini artıracak tarzda olması gereken bir basketbol giysisidir. Basketbol şortu oyun esnasında rahat hareket etmeyi sağlamalıdır. Teri emerek oyundan alınacak zevkin azalmasını önlemelidir. Nike 23 Alpha Dry Knit modelinde eski basketbol şortlarının tarzının dışına çıkılarak, giyildiğinde insan vücuduna oturması sağlanmıştır. Nefes alan, teri çeken konforlu yapısı dışında, yüksek performansta oynanan basketbol oyununda oyuncunun hareket kabiliyetini en yüksekte tutmak amacıyla tasarlanmıştır. Nike Dry-Fit Dna Short vücudu tamamen saran tasarımıyla terin vücuttan çekilmesini ve dışarı atılmasını sağlamaktadır. Esnek ve rahat tasarımıyla oyuncunun performansına katkı yapacak düzeyde hareket alanı yaratır.

  Basketbol forma üstü basketbolun elle oynanmasından dolayı profesyonel basketbolda kolsuz şekilde tasarlanır ve kolay hareket edilmesini sağlar. Amatör basketbolda kollu tişört şeklinde üretilen formalar da kullanılır. Basketbol tişörtü, vücudun nefes almasını sağlamak için, teri emen ve dışarı atan özelliklerde olmalıdır. Nike 23/7 Jumpman Tee basketbol tişörtü vücuda tam oturarak fit durmasını sağlayan tasarıma sahiptir. Teri emen özelliğiyle oyun sırasında vücudun rahat etmesine olanak sağlar. Nike Jordan Rise Verbiage Basketball T-shirt modeli biraz daha günlük kullanım tarzında üretilen ince ve hava alan yapısıyla basketbol sevenlerin ilgisini çekiyor. Sportsoul satış sayfasında indirimde olan Nike Jordan Rise Verbiage diğer tişörtlerle karşılaştırıldığında daha ekonomik ve avantajlıdır.

  Nike Jordan Floppy Cap basketbol şapkası şık tasarımı ve üzerindeki Jordan amblemiyle oldukça dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Nike Jordan's Hat bere tarzı basketbol şapkası kış günlerinde başınızı sıcak tutmaya ve saçlarınızın nefes almasına olanak sağlar.

  Basketbol giysileri fiyatları

  Basketbol giysileri ve ayakkabıları günlük kullanım için olan giysilerden biraz daha pahalı sayılabilir. Sportsoul, basketbol ürünlerini özellikle ayakkabılarda yaptığı indirimler, tişört ve şortlarda sunduğu uygun fiyatlarla basketbol tutkunlarının beğenisine sunuyor. Sportsoul'un geniş basketbol kategorisinde her tarza ve bütçeye uygun ürünler bulabilirsiniz. Sportsoul, orijinal ürün garantisi, taksit seçenekleri ve ödeme kolaylıkları, memnuniyetsizlik durumunda 14 gün içinde ücretsiz iade gibi birçok avantajı müşterilerine sunuyor.

  Devamı İçin Tıklayınız

  ORİJİNAL ÜRÜN GARANTİSİ

  GÜVENLİ ÖDEME

  VEPA GROUP GARANTİSİ

  14 GÜN İÇİNDE ÜCRETSİZ İADE