Geri21.8.2017 00:00:00

Biz Kimiz

biz kimiz

Vepa Group’un spor perakendesi ve e-ticaret tecrübesi ile yaratılmış SportSoul, çok markalı spor ayakkabı ve sneaker konseptinde yepyeni bir oluşum. New Balance, Asics, Nike, Adidas, Saucony, Vans, Superga, Toms gibi dünyaca ünlü performans ve günlük yaşam markalarını, kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde müşterilerine sunan bir e-ticaret projesi olarak doğan SportSoul konseptini, Bebek ve Nişantaşı mağazaları ile tamamlıyor. SportSoul, global marka çeşitliliği, ürün yelpazesi, servis kalite ve güvencesiyle spor tutkunlarının ilk adresi olmayı hedefliyor.

SportSoul markasını yaratırken yola çıkılan motto “Sneakers for Democracy”. SportSoul’un koleksiyonunda spor ayakkabı, tekstil ve aksesuarın yanı sıra, spor şıklığını günlük hayata taşıyan “sneaker” modelleri de geniş bir yere sahip.

Sporu ve sağlıklı yaşamı destekleyen SportSoul,  Bebek ve Nişantaşı’nda özel spor eğitmeni eşliğinde düzenlediği koşuları ve etkinlikleri ile sporseverlere farklı bir deneyim sunuyor.

SportSoul, mağazalarında çok markalı koleksiyonununun yanı sıra, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına yönelik teknik bilgi paylaşımı ve oldukça deneyimli mağaza ekip arkadaşları ile kişiye özel servis anlayışıyla da fark yaratıyor.   

Kimliğini oluştururken, performans ve sneaker modellerinden oluşan marka karmasının dinamizmini konseptine yansıtmayı hedefleyen SportSoul, aydınlığı ve enerjisi nedeniyle şimşek logosunu ve sarıyı seçmiş. Mağazaların ve online sitenin birbirini tamamlamasına özen gösteren SportSoul’un online alışveriş platformunda da mağazanın birebir yansımasını görmek mümkün. Mağazalardaki ahşap paneller, 3D SportSoul harfler, mottoların tipografisi, markalıklar, şimşek şeklinde teşhir alanları, vitrinler, ayakkabı bağcıklarıyla tasarlanan yıldırım vitrin... Tüm detaylar marka kimliğini tamamlıyor ve markanın dinamizmini yansıtıyor.

Çağdaş sanatı da kimliğinin bir parçası olarak benimseyen SportSoul; illüstratör, grafik tasarımcı ve ressam Erkut Terliksiz ile bir proje gerçekleştirdi. Erkut Terliksiz’in SportSoul’a özel olarak yaptığı üç işi Bebek ve Nişantaşı mağazalarında sergileniyor. “Sportsoul duvarları için koşma eylemini ele aldım, "Sneaker for Democracy” söyleminin içindeki özgürlük duygusundan da  yola çıkarak, koşma eyleminin insana hissettirdiği duygularla devam ettim. SportSoul mağazalarındaki sarı ve beyaz dünyaya kontrast; orman ve oradaki organik bitkilerin anlatan grafik renklerle çalıştım.” diyerek özetliyor SportSoul mağazaları için yaptığı işlerin çıkış noktasını. 

SportSoul, Bebek mağazasında koşu konseptini ön plana çıkararak New Balance, Nike, Adidas, Asics ve Saucony markalarının performans ve lifestyle koleksiyonlarına odaklanırken, Nişantaşı mağazası ve www.sportsoul.com adresinde Superga, Toms, Onitsuka Tiger, Vans, Lacoste, Birkenstock gibi markalara da yer vererek daha geniş bir koleksiyon sunuyor.

Marka karması, farklı servis anlayışı ve satış sonrası hizmetleri ile rakiplerinden farklılaşan SportSoul,  müşteri ile kurduğu dialog ve kişiye özel teknik bilgi paylaşımı ile tercih ediliyor.

SportSoul 2014 yılında, hikayesini, konseptini ve felsefesini tamamlayan cadde mağazaları ve yeni exclusive markaları ile büyümeyi  hedefliyor.

ONLINE ALIŞVERİŞ: www.sportsoul.com

SportSoul Bebek Küçük Bebek Cad. No:7 Bebek / İstanbul 0212 257 36 92
SportSoul Nişantaşı Maçka Cad. No:37 Nişantaşı / İstanbul  0212 343 29 35

Biz Kimiz - Sportsoul Blog