Geri5.4.2018 00:00:00

Nike Cortez Kombinleri

Nike Cortez’in günlük giyimde farklı kombinleri
Nike Cortez Kombinleri

Nike’ın ikonik ve son dönemlerde trendi hızla yükselen koleksiyonu Cortez, neden bu kadar seviliyor ve yeniden trend oluyor sorularının cevabı harika kombinlere eşlik etmesinden kaynaklanıyor.

Nike Cortez Kombinleri

İlk olarak 1972’de Nike Cortez ile tanıştık. O dönemde de Nike Cortez’in bu denli tercih edilmesinin sebebi hafif ve suya dayanıklı olmasında gizliydi. 35 yılı aşkın süreden sonra yeniden trend olmasındaki sebeplere bir de retro tasarımı eklendi ve bu şekilde en en sevilen modellerden birisi olmayı günümüzde de sağladı.

Nike Cortez’in bugüne gelen hikayesinde aslında film yıldızlığı da yer alıyor. Herkesin hatırlayacağı gibi Forrest Gump filminden ikonik bir kare haline gelmiş olan Nike Cortez aslında bir başrol.

Nike Cortez Kombinleri

Geçmişten günümüz modasına geldiğimizde ise Nike Cortez nasıl kombinleniyor, sokak modasında neden bu kadar tercih ediliyor sorusunun cevabı olan tek şey zahmetsiz ve kusursuz kombini. Hem yaz hem kış aylarında tercih edilebiliyor. Kış aylarında su geçirmeyen modelleri tercih edilirken, yaz aylarında ise daha örgü saya veya mesh sayaya sahip modelleri sokakların hakimi haline geliyor.

Nike Cortez Kombinleri

Nike Cortez’in en büyük avantajı günlük kombinlerinize kusursuz uyum sağlaması. Jean, şort, etek, elbise hatta belki klasik bir tarzda bile sıradışı görünmenize katkı sağlıyor. Hem erkek hem de kadın numaraları ile unisex olarak tasarlanan Nike Cortez, kadınlar tarafından en çok jeanler ve etekler ile tercih ediliyor ve yine trend olan çoraplar ile kombinleniyor. Nike Cortez’i bir kadında basketbol şortu ve diz altı çoraplar ile de görebilirsiniz veya kumaş diz altı bir etek üzerine gömlek ile kombinlenmiş şekilde de görebilirsiniz. Bu zahmetsiz şıklığın bu kadar uyum sağlaması Nike Cortez’in sevilmesindeki en büyük etkenlerden birisi haline geldi.

Nike Cortez Kombinleri

Erkekler için ise durum yine farklı değil. Daha çok beyaz veya siyah zeminli Nike Cortez modelleri erkekler tarafından tercih ediliyor. Jeanler ve şortlar ile kombinlenen modelde daha sıradışı bir kombin istendiğinde Cortez’in rengarenk seçeneklerine de yönelebilirler.

Nike Cortez en ikonik modelleri ile Sportsoul’da, incelemek için tıklayabilirsiniz.

Nike Cortez Kombinleri