Geri24.8.2017 00:00:00

Converse Erkek Spor Ayakkabıları İle Gücünüzü Test Edin

Converse erkek spor ayakkabıları Sportsoul’da. Erkek spor giyimde neden Converse seçmeniz gerektiğini bu yazıda anlatıyoruz
Converse Erkek Spor Ayakkabıları İle Gücünüzü Test Edin

Erkek spor ayakkabılar, Converse güvencesi ile ayağınıza geliyor. Converse’de sizin için seçilmiş  erkek spor ayakkabıları ve fiyatları Sportsoul’da bulunmaktadır. 1908 yılında Marquis Converse tarafından Massachusetts’te kurulan Converse markası, kauçuk ayakkabı üreticisi olarak çalışmıştır. 1915 yılında tenis için atletik ayakkabılar üretmeye başlayan Converse, 1917 yılında Converse All-Star basketbol ayakkabılarının üretimine başlamıştır. 1921 yılında marka için oldukça ilginç bir olay yaşandı. Chuck Taylor adındaki basketbol oyuncusu ayaklarının ağrıdığı gerekçesiyle, şirkete şikayette bulundu. Şirket, ise basketbolcuya iş verdi. Kısa zamanda başarılı olan Taylor, All Star koleksiyonu damgasına imzası eklendi. Amerika, İkinci Dünya Savaşı’na girdiğinde şirket, askerlere kıyafet ve ayakkabı desteği verdi. 1986 yılında Converse, The Weapon adındaki efsane basketbol ayakkabısını piyasaya sürdü. The Weapon, birçok farklı renkte ve takımların renklerinde üretilmiştir. Modelin yüksek ve alçak tabanlı çeşitleri de dizayn edilmiştir. Şirket, 2002 yılında modeli tekrar üretmiş ve bu modelin adını The Loaded Weapon koymuştur. 2003 yılında Nike, Converse şirketini satın almıştır.

Converse erkek spor ayakkabılarını satın almak için tıklayınız.

Converse Erkek Spor Ayakkabıları İle Gücünüzü Test Edin

Converse Erkek Spor Ayakkabı Modelleri İsyankar Tavrını Sürdürüyor

Converse erkek spor ayakkabıları, yıllardır birçok kişinin vazgeçilmezi olmuştur. Converse Chuck Taylor All-Star II modeli ise bir klasik haline gelmiştir. Klasik Converse Chuck Taylor modelinde, yüz yıl sonra ilk defa bir farklılık yaratıldı ve yeniden üretilen koleksiyondaki ayakkabıların dış görünüşleri klasik Chuck Taylor modellerine benzetildi. Fakat iki koleksiyon arasında önemli farklılıklar da bulunur. Chuck Taylor All-Star II modelinde lunarlon taban teknolojisi kullanılmıştır. Nike’ın Converse şirketini satın almasıyla güçlerini birleştiren iki marka ayakkabılara da yeni bir yorum getirmiştir. Bu modelde, Nike’ta kullanılan ekstra yastıklama sunan hafif Lunarlon köpük iç taban kullanılmıştır. Chuck Taylor All-Star II erkek spor ayakkabıları, daha iyi kalitede kumaşlardan üretilir. Üst yüzey kumaş teknolojisi ayakların rahat nefes almasını sağlar. Üstelik modele; esnek ve yumuşak mikro-süet iç kaplama eklenmiştir. Chuck Taylor All-Star II modelinin dil kısmına ise, dildeki kaymayı engellemek için lastik yerleştirilmiştir.

Converse Chuck Taylor All-Star II erkek ayakkabısı modellerini sizler için seçtik.

Converse Erkek Spor Ayakkabıları İle Gücünüzü Test Edin


Converse Jack Purcell ayakkabıları; 1935 yılında Kanadalı Badminton şampiyonu olan Jack Purcell tarafından Badminton ayakkabısı olarak dizayn edilmiştir. Aradan tam seksen yıl geçmesine karşın hala bu model en çok satan ayakkabılar içinde yer alır. Bu modelde, klasik Converse modellerinde kullanılan dolgun kauçuk taban yerine, hafif ve elastik mantar taban kullanılmıştır. Modelin en dikkat çekici özelliği ise, ayak parmaklarının spor sırasında korunmasına yardımcı olan burnudur.

Converse Jack Purcell erkek ayakkabısı Sportsoul’da!

Converse Erkek Spor Ayakkabıları İle Gücünüzü Test Edin