Geri23.8.2017 00:00:00

Converse Nasıl Temizlenir?

Converse ayakkabıların nasıl temizleneceği ve Converse ayakkabı modellerinin nasıl kullanılması gerektiği Sportsoul.com’da.
Converse Nasıl Temizlenir? – Sportsoul.com


Converse yıllardır her yaştan kesimin rahatlıkla kullandığı ayakkabı modellerinden biridir. Beze benzer yapısı ile ayakların hava almasını sağlayan Converse model ayakkabılar spor giyim için son derece uygundur. Günlük yaşamda rahatlıkla kullanılabilecek olan Converse ayakkabılar genelde beyaz renkte tercih edilir. Çünkü Converse markasını yansıtan ve en çok tercih edilen Converse Chuck Taylor modeli beyaz renktir. Ancak bez yapılı olması ve beyaz renkli olması Converse ayakkabının çok çabuk bir şekilde kirlenmesine neden olmakta. Ancak Converse  ayakkabılar güzel bir bakım ile yeniden ilk günkü haline dönebilmektedir. Bu yazımızda Converse ayakkabıların nasıl temizleneceğine dair bazı pratik bilgileri sizlerle paylaşacağız


Converse popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyeceği için gardırobunuzda en az bir çift Converse ayakkabı bulundurmanızı öneririz. Farklı kombinelerle kullanılabilen Converse ayakkabıları isterseniz şort veya kotla, isterseniz de elbise ile kullanabilirsiniz. Converse ayakkabılar yapıları gereği yağmurda giyilmeye uygun değildir. Yağmurlu havalarda çok çabuk bir şekilde kirlenecek olan Converse ayakkabıları sürekli bu şekilde kullanırsanız ömrünü azaltmış olursunuz. Bu nedenle öncelikle bu konuda çok dikkatli olmalısınız. İşte Converse temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler: 

Acil Durumlarda Converse Temizliği

Eğer çok acil bir şekilde dışarı çıkmanız gerekiyorsa ve o anda Converse ayakkabınızın kirli olduğunu fark ettiyseniz hemen elinize bir ayakkabı fırçası alarak Converse ayakkabının bez kısımlarını fırçalayın. Böylelikle buradaki toz ortadan kalkacaktır. Taban kısmını ise nemli bir bezle silerek pratik bir çözümle günü kurtarmış olursunuz. 

Converse Ayakkabılarınızı Elde Temizleyin

Converse ayakkabınızı elde temizlemeye karar verdiyseniz öncelikle bağcıklarını çıkararak işe başlamalısınız. Daha sonra ayakkabının fırça ile tozunu almanız gerekmektedir. Converse ayakkabıyı yıkayacağınız kovanın içini ılık su ile doldurarak içine toz deterjan ve biraz da çamaşır duyu dökebilirsiniz. Sonrasında Converse ayakkabıyı bu suyun içinde güzelce fırçalayın ve işiniz bittikten sonra kurumaya bırakın. Böylelikle Converse ayakkabınızın ömrünü uzatmış olursunuz ve çok fazla yıpranmamasını sağlarsınız.

Eğer renkli Converse ayakkabınız varsa tüm temizleme yöntemlerini renkli Converse ayakkabılarınız için de kullanabilirsiniz. Ancak asla çamaşır suyu kullanmamanız gerektiğini unutmayın.

Converse Nasıl Temizlenir? – Sportsoul.com