Geri23.8.2017 00:00:00

Efsane Geri Döndü: VANS Slip-On

Efsane Geri Döndü: VANS Slip-On

Van Doren Rubber Company 1966'da Anaheim, California'da kuruldu ve Vans®'ın basit canvas ayakkabıları plajlarda ve Güney California'da hızla popülerleşti. Çok geçmeden Güney California'nın gençleri kaymayan plastik tabanı ve dayanıklı yapısıyla markanın mükemmel kaykay ayakkabısı olduğunu keşfettiler ve bu şekilde dünyanın ilk kaykay ayakkabısı piyasaya çıktı.

Her bir özgün tasarımında kaykay kültüründen beslenen Vans’in ikonik modeli “slip-on” köklerinden yeniden doğuyor.  “Off the wall“ sloganıyla enerjik ruhunu yansıtan markanın slip-on öyküsü 1982 yılında dayanıyor. Okulun kapısı açıldı… Sean Penn’in “Fast Times at Ridgemont High” adlı filmde giydiği siyah-beyaz damalı tasarım o dakikadan itibaren hem Avrupa hem de Amerika’daki gençlerin ayaklarına taşınmıştı bile…

Efsane Geri Döndü: VANS Slip-On

Slip-on geleneğinden vazgeçmeyen marka, geçtiğimiz yıllarda ise 60’ların efsane İngiliz grubu The Beatles ve ilk insani yardım organizasyonu ASPCA ile gerçekleştirilen özel koleksiyonda da yine ön plana çıktı.

Bu kült model, 1979'da piyasaya çıkışından itibaren standartların üzerine çıkmayı başardı. Kaykaycılar ve BMX sürücülerinin efsanevi tasarımı olan slip-on’un meşhur siyah-beyaz dama baskısı ise bugün Vans® ismiyle eş anlamlı hale geldi.

Vans Slip-On modelleri İlkbahar/Yaz sezonunda Sportsoul mağazaları ve Sportsoul.com’da.

Hemen keşfetmek için> www.sportsoul.com/vans

Efsane Geri Döndü: VANS Slip-On