Geri23.8.2017 00:00:00

Güneş Gözlüklerinde Yılın Modası

2016 güneş gözlükleri, en çok tercih edilen gözlük modelleri, yuvarlak ve leopar desenli erkek ve kadın güneş gözlükleri Sportsoul.com’da.
2016 güneş gözlükleri – Sportsoul.com

Yaz güneşinin kendini göstermesiyle beraber güneş gözlükleri de ortaya çıktı. Güneş gözlükleri, yazın özellikle güneşten korunmak için kullanılır, öte yandan önemli bir aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Göz sağlığı açısından da önemli bir yeri olan güneş gözlüklerinin yaz aylarında mutlaka kullanılmasında fayda vardır. Aksi halde güneş ışınları gözlere büyük zararlar verebilir.

Gözlük seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sertifikası bulunan ve UV ışınlarına karşı koruyucu olan güneş gözlüklerinin seçilmesidir. Dışarıda satılan, garantisi olmayan ve çok düşük fiyatlı olan güneş gözlükler güzel dursa da gözlerinize zarar verecek ve sizi güneşten korumayacaktır. Bu nedenle güneş gözlüğü seçerken bunlara dikkat edilmesinde yarar vardır. Ancak güneş gözlüğünün sertifikası kadar modeli de çok önemlidir. Her model her yüze yakışmaz veya her tarz size uymayabilir.

Güneş gözlüğünde bu yaz sezonunda parlayan renkli camlar moda. Özellikle sarının ve mavinin tonlarının kullanıldığı camlar gerçekten hoş bir görünüm veriyor. Aynı zamanda leopar desenler bu sene yine bol bol göreceğimiz güneş gözlüğü modelleri arasında bulunuyor. Ancak 2016 yaz sezonunun güneş gözlüğü modasında siyahın ağırlıklı olduğunu da belirtmek yanlış olmaz. Öte yandan yuvarlak gözlük modelleri de bu sezonun en gözdelerinden olacak. Buna göre alacağınız güneş gözlüğünde modayı yakalamak istiyorsanız öncelikle yüzünüze yakışanı seçmeli, kaliteli olmasına özen göstermelisiniz ve her zaman kullanacağınız renklere yönelmelisiniz.

2016 güneş gözlükleri – Sportsoul.com

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz daha çok köşeli modeller kullanmaya dikkat etmeniz gerekmekte. Uzun bir yüze sahipseniz yuvarlak gözlükler yüzünüzü daha kısa gösterecektir. Eğer alnınız çok darsa gözlük çerçevesinin çok geniş olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde alnınız daha dar gözükebilir. Aynı zamanda güneş gözlüğü seçerken gözlüğün yanlardan ve aşağıdan ışık almadığına da dikkat edilmelidir.

Sportsoul.com üzerinden satışa sunulan Cheapo güneş gözlükleri arasından kendi tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Unisex güneş gözlüklerinde bir çok farklı model bulunduğu gibi yukarıda bahsetmiş olduğumuz renkli camlar da aynı markanın ürün yelpazesinde bulunuyor. Daha çok yuvarlak gözlük modellerini kullanan Cheapo, kaliteli ürünü uygun fiyata satmayı amaçlıyor. Öte yandan köşeli güneş gözlük modellerine de yer veren Cheapo ürünlerine ulaşmanız çok kolay.

2016 güneş gözlükleri – Sportsoul.com

Vans güneş gözlükleri kemik çerçeveleriyle spor giyinmeyi sevenleri etkiliyor ve özellikle renkli yaz günlerini tek bir renk kıyafet giyseniz bile hareketlendiriyor. Spitfire güneş gözlükleri ise biraz daha alternatif olanların tercih edebileceği, marjinal giyinmeyi seven ve farklı kombinler yaratan kadınların tercihi olabilecek gibi duruyor. Öyleyse Sportsoul’un seçmiş olduğu bu sezona ait gözlükleri güneş gözlükleri kategorisinden inceleyebilirsiniz.

2016 güneş gözlükleri – Sportsoul.com