Geri23.8.2017 00:00:00

Hangi Tayt Modelleri Neye Göre Seçilmeli?

2016 spor giyim kategorisinde en çok tercih edilen tayt modelleri rahat ve şık tasarımlarıyla Sportsoul.com’da sizleri bekliyor.
Spor Giyim - Hangi Tayt Modelleri Neye Göre Seçilmeli? – Sportsoul.com

Artık günlük yaşamda spor yapmanın önemi yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı. Spor yaparak formumuzu koruyabildiğimiz gibi, fazla kilolarımızdan kurtulabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürebiliriz. Ancak spor yapmanın da bazı kaideleri olduğu unutulmamalıdır. Spor yaparken kullanılan spor giyim ürünlerinin aslında çok büyük bir önemi vardır. Nasıl ki topuklu ayakkabı ile spor yapılmazsa, spor yaparken giyilecek her türlü ayakkabının ve kıyafetin de buna göre seçilmesi gerekir.

Spor giyim ürünlerinde çok fazla çeşitlilik olsa da, çoğu zaman detaylı olarak neye ihtiyacımız olduğunu düşünmeyiz. Spor yaparken seçilecek olan ayakkabının çok fazla önemi vardır. Spor salonunda, dışarıda ya da evde de spor yapsanız mutlaka ayakkabı giymeniz gerekir. Ayakkabı seçimini de rahat edeceğiniz ve spora uygun bir ayakkabı olarak seçmeniz gerekmektedir. Aksi halde yaptığınız sporda daha çok yorulursunuz ve ayaklarınızda istemediğiniz deformasyonlar olabilir.

Spor giyim günden güne gelişiyor ve kendine has bir moda yaratıyor. Artık takım spor giyim ürünlerinden ziyade renkli, cıvıl cıvıl ve rahat spor ürünleri tercih ediliyor. Aynı zamanda çok bol olan spor giyim ürünleri spor yaparken sizi rahatsız edeceği ve olası bir takılma durumunda sakatlanmanıza bile neden olabileceği için daha çok vücuda yapışan ürünler tercih edilmelidir. Hem spor yaparken hem de normal yaşantımızda çok beğenerek kullandığımız giyim ürünlerinden biri de taytlardır. Hem rahat olması hem de vücudu kavradığı için herhangi bir sıkıntı yaratmaması taytların spor yaparken seçilmesinin ana nedenidir.

Tayt seçiminde de tıpkı ayakkabı seçerken olduğu gibi çok dikkatli davranmakta yarar vardır. Spor giyim ürünleri arasında en çok tercih edilen taytların öncelikle sağlam olması olası bir aksilik durumunda sizi yarı yolda bırakmayacak ve uzun süreler kullanmanızı sağlayacaktır. Sektörün önde gelen markalarından biri olan Only Play, çeşitli sporlar için ayrı ayrı taytlar ürettiği gibi tayt modellerinde de çok fazla modeli bünyesinde barındırmaktadır. Düz siyah renkli taytların yanı sıra rengarenk kısa ve uzun taytlar üreten Only Play her yaşa hitap eden tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Spor Giyim - Hangi Tayt Modelleri Neye Göre Seçilmeli? – Sportsoul.com


Eğer koşu yapacaksanız Only Play markasının “running” taytları, antrenman yapacaksanız “training” taytları sizin için doğru tercih olacaktır. Aynı zamanda yaz aylarında daha çok diz altında biten tayt modellerinin tercih edilmesi rahatlık açısından daha doğru olacaktır. Only Play markasının taytlarını sportsoul.com web sitesi üzerinde inceleyebilirsiniz. Unutmayın, ne yapılırsa yapılsın kuralına göre yapılmalıdır.

Spor Giyim - Hangi Tayt Modelleri Neye Göre Seçilmeli? – Sportsoul.com