İşlem Rehberi

Üye Olma


Üye Olma Linkine Tıklanması


www.sportsoul.com'a üye olmak için ana sayfamızdan sağ üst köşede "YENİ ÜYELİK" seçeneğini tıklayın.


Üyelik Formunun Doldurulması


Açılan sayfada sol tarafta bulunan Ad / Soyad, E-mail, Cep Telefonu, Şifre, Cinsiyet ve “Kontrol Kodu Giriniz” alanlarını eksiksiz doldurun. Mağazalarımızdan alınmış olan “Sportsoul Kart”ınız var ise “Sportsoul Kart No” alanını da doldurabilirsiniz.


Eğer kampanya ve ürünlerden e-mail aracılığıyla haberdar olmak istiyorsanız "Kampanya ve ürünler hakkında e-mail ile bilgilendirilmek istiyorum." başlıklı kutucuğu, kampanya ve ürünlerden sms aracılığıyla haberdar olmak istiyorsanız “Kampanya ve ürünler hakkında sms ile bilgilendirilmek istiyorum” başlıklı kutucuğu işaretleyebilirsiniz."Üyelik Sözleşmesini okudum, onaylıyorum." kutucuğunu işaretleyip "Üye Ol "butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz. Sözleşme metnine de bu kutucukta bulunan “Sözleşme Metni İçin Tıklayınız” metnine tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Profil Bilgilerinin Görüntülenmesi ve/ya Değişiklik Yapılması


Ana sayfamızda sağ üst tarafta yer alan isminizin yanındaki “Hesabım” başlığına tıklayarak, profilinizi, verdiğiniz siparişlerinizi, iptal edilen siparişlerinizi, favori ürünlerinizi ve takip ettiğiniz ürünleri görüntüleyebilirsiniz. "Üyelik Bilgilerim" sekmesinden; ad, soyad, e-mail, cep telefonu, doğum tarihi, cinsiyet, sportsoul kart numaranız, kartınızda biriken bonus tutarı ve kampanya bilgilendirmeleri ile ilgili bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.


"Adres Bilgilerim" sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz. "Siparişlerim" sekmesinden siparişlerinizin sipariş numarasını, sipariş tarihini, tutarını ve durumunu görüntüleyebilir; aynı sayfada yer alan "detay" linkini tıkladığınız zaman ise, siparişlerinizde yer alan ürünlerini kodu, açıklaması ve adedi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.


Üye Giriş Adımları


Üye Girişi Yapılması


www.sportsoul.com adresine girin ve sağ üst köşedeki "Üye Girişi" linkine tıklayın.


Açılan pencerede, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin. "Giriş" butonuna basın.


Üyelik Şifresinin Unutulması ve Tekrar Talep Edilmesi


Eğer şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" linkine tıklayın. Açılan sayfada e-mail alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi, diğer alana ise “Kontrol Kodu”nu girin ve "Gönder" butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.


Ürün Satın Alma Adımları


Sitenin Açılması


www.sportsoul.com adresine girip alışverişe başlayabilirsiniz.


Sepete Ürün Eklenmesi


Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize "Sepete Ekle" butonu ile ekleyebilirsiniz.


Alışveriş Sepetine Gidilmesi


Sepetinize ürün eklediğinizde; sistem sizi otomatik olarak “Sepetim” sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada bulunan "Alışverişe Devam Et" butonuna tıklayarak anasayfaya dönebilir ve alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, “Alışverişi Bitir” butonuna tıklayarak teslimat adımına geçebilirsiniz. Alışveriş Sepetinde Değişiklik Yapılması “Sepetim” sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz. Ayrıca taksit seçenekleri görebilirsiniz.


Alışveriş Sepetinizdeki Ürünlerin Satın Alınması


Sepet sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz. "Alışverişi Bitir" butonuna tıkladığınız zaman eğer üye girişi yapılmadıysa Üye Girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girdikten sonra tekrar “Sepetim” sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada sepetinizi tekrar kontrol ederek, “Alışverişi Bitir” butonuna tıklamanız gerekmektedir.


Teslimat-Fatura Adresinin Oluşturulması


"Teslimat" sayfasında, siparişinizin daha önce kaydettiğiniz bir adrese teslim edilmesini istiyorsanız, o adresin yanında bulunan “Adresi Seç” butonuna tıklayabilirsiniz. Kayıtlı tek bir adresiniz varsa bu adres zaten seçili gelecektir. Yeni bir adres girmek istiyorsanız, “Yeni Adres Ekle” butonuna tıklayarak yeni adresinizi ilgili alanları doldurarak kaydedebilirsiniz. Faturanızın, teslimat adresinizden farklı bir adrese gönderilmesini istiyorsanız “Fatura için farklı adres kullanmak istiyorum.” Kutucuğunu tıklayabilirsiniz. Bu durumda kayıtlı adreslerinizin yanında “Fatura Adresi Olarak Seç” kutucuğu belirecektir. Fatura adresinizi de seçtikten sonra, “Devam Et” butonunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.


Ödeme Bilgilerinin Siteye Girilmesi


Alışverişinizde kullanmak istediğiniz ödeme tipini; Kredi Kartı/Banka Kartı, BKM Express, Havale/EFT ve Garanti Pay seçeneklerinden değiştirebilirsiniz. “Kredi Kartı/Banka Kartı” ödeme tipinde ilgili bilgileri girerek “Devam Et” butonuna tıklamanız gerekmektedir. “BKM Express” seçeneğini seçerseniz herhangi bir bilgi girmeniz gerekmemektedir. Siparişiniz tamamlanırken BKM Express sitesine yönleneceksiniz. “Havale/EFT” ödeme tipi için tutarı göndereceğiniz bankanın yanında bulunan “Banka Seç” butonunutıklayarak “Devam Et” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Garanti Pay ödeme seçeneğinde; Garanti Pay sayfasına yönlenerek giriş yapmanız ve ödeme yapacağınız kart ile taksit adedini seçmeniz yeterli olacaktır.


Sipariş Özet Sayfasının Görüntülenmesi ve Onaylanması


"Sipariş Onay" sayfasında sepetinizdeki ürünlerin kodu, bedeni, adedi, tutarı ile teslimat ve fatura adreslerinizi görebilirsiniz. Ön Bilgilendirme Formu ile Satış Sözleşmesi’ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Ön Bilgilendirme Formu ile Satış Sözleşmesi’ni, "Sipariş Onay" sayfasında yer alan onay kutucuğunu işaretleyerek onaylayıp "Siparişi Tamamla" butonuna basabilirsiniz.


Siparişin Tamamlanması


Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir. Kredi Kartı veya Banka Kartı ile verilen siparişlerde ilgili bankanın 3D arayüzünü yönlendirilecek ve cep telefonunuza ilgili işlem için SMS ile gelen şifreyi girmeniz istenecektir. Siparişiniz tamamlandıktan sonra; bankanız ya da Sportsoul, siparişiniz için sizden teyid almak amacıyla kayıtlı cep telefonunuz ya da e-mailiniz aracılığıyla sizinle iletişime geçebilir. Kayıtlı iletişim bilgilerinizden size ulaşılamaz ise güvenlik sebebiyle iptal edilebilmektedir. Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.


Bilgilendirme


İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce “Önceki Adım” butonunu kullanarak siparişinizi durdurabilir ve isterseniz üst bölümden sepetin istediğiniz aşamasına tıklayarak o aşamaya tekrar gidebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.