Geri25.8.2017 00:00:00

New Era Şapkalarının Tarihçesi

New Era şapkaların en yeni koleksiyonları Sportsoul.com’da
New Era Şapkalarının Tarihçesi

New Era 5.000 dolar sermaye ile 1920 yılında “E.Koch Cap Company” olarak kuruldu. İlk olarak 14 çalışan ile üretime başlayan marka 1920 yılında 60.000 adet şapka üretti.

1922: “E. Koch Cap Co.” markası “New Era” olarak yeniden adlandırıldı. Erkekler için rahat klasik formda bir şapka serisi üretti. Onun yanında az sayıda spor ürünleri üretimi yaptı.

1932: Beyzbol trend olmuştu ve taraftarları oluşmaya başlamıştı, New Era bu yıl Beyzbol şapkası üretimi yaptı.

1934: Bu yıllarda lisanslama olmadığından beyzbol şapkası için rekabet oldukça yükseldi, bu da endüstrinin oluşmasında büyük rol oynadı. Bu yıllarda New Era’nın sloganı ise “Quality First, Quantity Will Follow” idi.

1940: New Era bu yıllarda bir çok kolejden ve Kanada beyzbol takımlarından oluşan uzun bir takım listesinin şapkalarını üretiyordu. Bunun yanı sıra yerel kıyafetlerin olduğu harf, desen veya yamalı şapkaları da ürün yelpazesine katmıştı.

İkinci Dünya Savaşı: Bu dönemlerde kumaş bulmakta zorluk yaşayan New Era firması, ham kumaşlar üzerinden üretimlerine devam etmeye başladı ve bu ham kumaşları karaborsa üzerinden satın alıyordu, buna rağmen insanlar bu şapkalara sahip olmak istiyorlardı.

New Era Şapkalarının Tarihçesi

1940’ların sonları: New Era, ayarlanabilir arka paneli piyasaya sürdü. Bu da beklentilerin olumsuz olmasına rağmen satışların ciddi derecede artmasını sağladı.

1954: New Era şapkalarının tasarımları modernleştirildi ve geliştirildi. Tasarım ekibi büyütüldü.

1960: New Era Beyzbol takımlarının neredeyse %50'sine şapka sağlamaya başladı.

1974: New Era yalnızca yerel takımlar ile çalışmaktansa ulusal takımlar ile de çalışmaya başladı ve global büyüme başlamış oldu.

1976: New Era ilk kez bir pazarlama taktiği denedi. The Sporting News gazetesinde 12,99 ABD doları tutarında hediye çeki paylaştı ve havale gönderen herkese profesyonel beyzbol şapkası gönderdi.

1980: New Era imalat alanında yatırımlar yaptı ve otomatik üretime geçti. Bu şekilde üretim kapasitesini yükseltti.

1993: New Era’ya tüm takımlar için saha beyzbol takımlarını üretmek için özel lisans verildi. Kurucularından Chris Koch New Era’nın başkanı oldu ve David Koch CEO olarak konumlandı. Artan kapasite ihtiyaçlarını karşılamak için Almanya’nın Hamburg kentinde bir dağıtım merkezi açıldı.

1996: Sinema yapımcısı olan Spike Lee kişisel olarak New Era’dan kırmızı bir New York Yankees şapkasını istedi, böylece hem bir moda trendi oluştu, hem de New Era ile uzun bir yola başlamış oldular. Lee 1997 ylında ise şirketin ilk ulusal TV reklamlarını yönetti.

1997: New Era şapkalarının üzerinde yer alacak olan ve kendi başına bir moda ifadesi haline gelecek olan logosunu duyurdu.

2001: New Era markası spor ve yaşam tarzı segmentlerinde küresel büyüme başlattı.

New Era Şapkalarının Tarihçesi

2003: 1998 yılından beri Kanada’da başlamış olan küreselleşme hızı genişledi ve Avrupa, Japonya ve Avustralya’da ofisleri 2 yıl içerisinde açıldı.

2006: New Era bulunduğu merkez ofisi geride bıraktı ve Buffalo şehrindeki Federal Reserve Bank binasına taşındı.

2007: Sahada performansı arttıracak şekilde yeni şapkalar üretilmesi için yenilikçi bir ekip, tedarikçi ve mühendisler ile çalıştı. Ardından kullanıcıyı; soğutucu, kurutucu, nem tutmaz ve lekelenmeyi önleyen modeller ile tanıştırdı.

2010: New Era uzun zaman boyunca beyzbol sporu ile özdeşleşmiş olsa da futbol ve diğer spor liglerine katılmaya odaklandı.

New Era Şapkalarının Tarihçesi


Ve New Era 2020 yılında 100. Yılını kutlamaya hazırlanıyor.

New Era’nın eşsiz koleksiyonunu incelemek için tıklayınız... 

New Era Şapkalarının Tarihçesi