Geri25.8.2017 00:00:00

Tüm Istanbul’u Saran İkon Fjallraven

Fjallraven Kanken çanta moda akımı İstanbul’da

Fjallraven kurulduğu ilk günden beri gücünü insanları doğada daha fazla zaman geçirmeleri için ürettiği ürünlerden alıyor.

50’li yıllarda Ake Nordin’in geliştirdiği sırt çantası modeli tasarımları sayesinde yıllar içerisinde marka devi haline geldi. 1960 yılında Örnskoldsvik’te kurulduktan sonra dünya çapında doğa tutkunlarının favorisi haline geldi. İnovaktif ve fonksiyonel modeller üretmeye devam etmekte olan Fjallraven doğa tutkunlarının yanı sıra sektör liderleri tarafından da birçok ödüle layık görüldü. İsveç markası olan Fjallraven’in dünya pazarındaki payı gün geçtikçe büyüyor.

Tasarım ve kalitesi ile zamana karşı duran bir outdoor markası olan Fjallraven Berlin, Stockholm ve Londra gibi şehirlerin ardından Istanbul’da da ikon haline geldi.

Fjallraven Kanken çanta moda akımı İstanbul’da

1970’li yıllarda İsveç’te yapılan bir araştırma sonucu sırt çantalarının rahatsızlığından dolayı çok sayıda çocukta meydana gelen bel ve sırt ağrılarını önlemek için tasarlanan, günlük ihtiyacı karşılayacak şekilde dizayn edilen Fjallraven Kanken çantalar rengarenk seçenekleri ile yetişkinler tarafından da çokça tercih edildi ve ikon haline geldi.

Fjallraven Kanken çanta moda akımı İstanbul’da

Fjallraven yeni sezonda ise çokça tercih edilen Kanken çantasını daha az su, enerji ve kimyasal kullanarak üretti tamamen geri dönüştürülebilir olan bu koleksiyon ise Re-Kanken olarak satışa sunuldu.

Standart bir Kanken 16 litre kapasiteye sahiptir. Doğa yürüyüşlerinde, şehir keşiflerinizde güneşe dayanıklılığı ve su geçirmez özelliği ile oldukça kullanışlı olan bu modeller “Hava Nasıl Olursa Olsun, Yola Çık” mottosu ile tüm doğa severleri yepyeni keşiflere davet ediyor.

Fjallraven ürünlerini incelemek için tıklayınız.

Fjallraven Kanken çanta moda akımı İstanbul’da