Geri21.8.2017 00:00:00

VeloTurk: Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler

veloturk

Çocuklar bisiklete binsin... Çünkü bisiklete binmek özgürlüktür. Uçmaya en yakın histir belki de. Spordur, gezi ve eğlencedir. Bisiklet kişinin sınırlarını genişleten bir alettir, tarihteki en büyük keşiflerden biridir. Gerekirse yarış, gerekirse ulaşım aracıdır. Bu kadar çok yönü olan, kişiye mutluluk veren, enerji harcatan bir alete her çocuk binmelidir. Bisiklete binmeyi bilmeyen çocuk olur ama sevmeyen olmaz. Tüm çocuklar bisiklete binsin, kahkahalar atsın. Bir çocuk gülerse, dünya güler...

VeloTurk ile, farklı yaş gruplarında ve hiçbiri profesyonel sporcu olmayan 5 kişi, 1000 çocuğa 1000 bisiklet hediye etmek ve uluslararası bisiklet yarışlarına katılmak amacıyla bir araya geldi. Bisiklete binmekten aldıkları mutluluğu, imkanları kısıtlı 1000 çocuğun da yaşamasını isteyen VeloTurk, bu proje kapsamında Avrupa'da belirlediği zorlu yol yarışlarına katılıp bir sosyal farkındalık yaratıp sponsor markaların desteğiyle 1000 bisikleti çocuklara ulaştıracak.

Bu projeye sizler de Engin Altan Düzyatan’ın ve Burcu Esmersoy’un tasarlamış olduğu t-shirtleri satın alarak destek olabilirsiniz. T-shirt'lerden elde edilecek tüm gelir, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki 1000 çocuğa 1000 bisiklet almak için kullanılacak.

Hemen satın almak için: http://www.sportsoul.com/veloturk/ 

VeloTurk: Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler